Na czym polega proces filtrowania wody?

Dzbanki filtrujące- czy to naprawdę działa?
Styczeń 8, 2019
Filtrowana czy z kranu Jaką wodę pić
Filtrowana czy z kranu? Jaką wodę pić?
Styczeń 14, 2019
Pokaż wszystkie
Na czym polega proces filtrowania wody

Woda to życie. Jednak ta kupowana w sklepach oraz kranowa pozostawiają wiele do życzenia. Plastik zawarty w butelkach ze sklepów zawiera szkodliwe ftenole i fenole w tym biosfenol A. Mimo licznych badań i kontroli woda z kranu zawiera chlor, metale ciężkie oraz pestycydy i herbicydy. Wynika to z przestarzałej instalacji wodno-kanalizacyjnej. Idealną alternatywą dla wody butelkowej oraz kranówki jest proces filtrowania wody za pomocą filtrów Dafi.pl.

Jak filtruje się wodę? Rodzaje filtracji

Filtrowanie wody kranowej to świetną metodą, ale właściwie, dlaczego warto wybrać właśnie filtry Dafi? Podczas filtrowania pozbywasz się wszelkich zanieczyszczeń. Filtry Dafi usuwają żelazo w procesie utleniania. Wszystkie zanieczyszczenia pozostają w filtrze, a Ty możesz cieszyć się smakiem pysznej i czystej wody. Brzmi cudownie, ale to nie wszystko! Zawarty w filtrach do dzbanków piasek kwarcowy posiada tlenki magnezu. Właśnie dzięki temu magnez zostaje na filtrze. Kwaśny odczyn katonitu z wymiennika przepuszcza wodę, a co za tym idzie, zatrzymuje wapń i magnez. Woda z prosto kranu niesie ze sobą również zanieczyszczenia mechaniczne.

Powstają one w skutek wytrącania różnego rodzaju związków. W celu ich usunięcia dokonuje się mechanicznej filtracji. Określane się progi filtracji, a wkłady do filtrów muszą obowiązkowo posiadać stopniowanie. Inny rodzaj filtracji polega na wykorzystaniu tzw. odwróconej osmozy. Filtracja osmotyczna pozwala na usunięcie fluoru z wody. Należy pamiętać o regularnej wymianie filtra. Oczyszczona woda zapewnia świeżość, orzeźwienie oraz przepyszny smak. Wybierając filtr Dafi mówisz stop chlorowi, pestycydom, herbicydom oraz metalom ciężkim jak np. ołów czy miedź. Warto zainwestować w swoje zdrowie i zaufać doświadczonej, polskiej marce, jaką jest Dafi. Dzięki stosowaniu filtrów zapewnisz zdrową, czystą i smaczną wodę sobie i swojej rodzinie. Wybierając Dafi generujesz także znaczną oszczędność budżetu domowego. Możesz spokojnie zrezygnować z kupowania wody butelkowanej.

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok