Filtrowana czy z kranu? Jaką wodę pić?

Na czym polega proces filtrowania wody
Na czym polega proces filtrowania wody?
Styczeń 10, 2019
Jak zmiękczyć wodę do ekspresu do kawy
Jak zmiękczyć wodę do ekspresu do kawy
Styczeń 19, 2019
Pokaż wszystkie
Filtrowana czy z kranu Jaką wodę pić

Jeszcze 40 czy 30 lat temu picie wody kranowej szkodziło zdrowiu i potrzebne było jej gotowanie, by woda była zdatna do picia. Jednak czasy się zmieniły i technologia poszła naprzód. Dziś gotujemy wodę jedynie, w celu podgrzania. Unijne dyrektywy dotyczące wody pitnej muszą być bardzo surowo przestrzegane. Polska otrzymuje z Unii Europejskiej setki milionów złotych na usprawnienie oczyszczalni wodno-kanalizacyjnych. Infrastruktura wodociągowa podlega systematycznym kontrolom.

Brzmi cudownie, ale czy naprawdę jest tak idealnie? Skoro sprawa wygląda tak dobrze to w takim razie, po co są filtry do wody? Otóż trzeba jasno powiedzieć, że nie jest aż tak różowo. Mimo licznych kontroli oraz regulacji prawnych wodociągi mają również swoje wady. Woda z kranu posiada chlor, metale ciężkie, pestycydy i herbicydy. Bez obaw w pogotowiu są filtry do wody Dafi.

Dlaczego filtrowana woda jest lepsza od kranowej?

Alternatywą dla wody z kranu są filtry Dafi. Filtry Dafi posiadają węgiel aktywowany. Liczne badania przeprowadzone przez naukowców dowodzą, że węgiel aktywowany skutecznie usuwa chlor i jego pochodne oraz inne zanieczyszczenia. Dodatkowo wkłady z filtrem Dafi posiadają żywicę jonowymienną, która z wody z metale ciężkie takie jak ołów i miedź. Przy pomocy żywicy jonowymiennej woda staję się miękka. Co, Więcej filtr Dafi zmiękcza wodę bez całkowitego usuwania wapnia i magnezu, które wpływają na Twoje zdrowie. Usuwa ich tylko tyle, aby czajnik był wolny od osadów kamienia.

Dzięki, temu Twój czajnik będzie, oczyszczony z kamienia, a Ty wypijesz wraz z rodziną pyszną herbatę bez kożucha. Pozbędziesz się też ciemnego nalotu na kubkach dzięki, czemu zmywanie naczyń będzie bajecznie proste. Filtry Dafi poprawiają smak Twojej wody. Dzieje się tak, ponieważ za sprawą filtracji usuwany jest chlor. Twoja woda będzie po prostu przepyszna i zdrowa. Zakup filtra Dafi to także istotna korzyść dla Twojego portfela. To naprawdę się opłaca! Litr wody filtrowanej to kosztuje zaledwie 10 groszy.

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok