Czy filtrowana woda jest dobrym sposobem na nawadnianie?

Dzbanki filtrujące- czy to naprawdę działa?
Styczeń 8, 2019
Pokaż wszystkie
Czy filtrowana woda jest dobrym sposobem na nawadnianie

Nasze ciało w 70% składa się z wody. Potrzebujemy jej, aby żyć. Każda komórka ludzkiego ciała potrzebuje nawodnienia. Właśnie dzięki wodzie nasz organizm jest oczyszczany ze szkodliwych produktów przemiany materii. Bez wody ludzki organizm jest w stanie przeżyć zaledwie kilka dni. Musimy zatem nawadniać organizm.

Pytanie brzmi: Jaką wodę wybrać?

Dziś bardzo modne stało się picie wód butelkowanych. Wielu z nas boi się używać do picia wody z kranu. Ogólnie uważa się wodę kranową za niezdrową i niezdatną do picia. Gloryfikuje się natomiast wodę butelkową sprzedawaną w sklepach. Prawda leży gdzieś pośrodku. Najlepiej jest wybrać złoty środek, jakim są filtry do wody Dafi. Zastanawiacie się pewnie: Co jest takiego złego w wodzie mineralnej kupionej za 1,99 złotych za 1,5 litra w warzywniaku za rogiem? Odpowiedź usłyszycie niebawem. Teraz trochę teorii. Wody sklepowe dzielą się na: mineralne, źródlane oraz lecznicze/stołowe. Brzmi pięknie, ale czy tak jest naprawdę? Oczywiście woda jest czysta i pobiera minerały z wód podziemnych. Jaka jest woda z kranu? Woda kranowa pobierana jest głównie z rzek. Oczyszczalnie wodno-kanalizacyjne dbają o jakość wody i ją filtrują.

Jednak nawet woda przefiltrowana przez oczyszczalnie posiada chlor, metale ciężkie, pestycydy i herbicydy. Dobrym rozwiązaniem na pozbycie się chloru z wody kranowej są dzbanki oraz butelki z filtrem węglowym Dafi. Jest to dużo lepsze rozwiązanie niż kupowanie drogich wód sklepowych. Podajemy kilka argumentów przemawiających za oczyszczaniem wody przez filtry Dafi. Pierwsze dwa argumenty to wygoda i oszczędność. Nie musimy targać ciężkich zgrzewek wody i jeszcze za to płacić. Dzięki filtrom Dafi otrzymamy, 1 litr czystej wody za 10 groszy co w przeliczeniu na rok, da nam 1000 złotych oszczędności. Po trzecie staniemy się Eko. Czy wiecie, że w 300 półlitrowych butelek PET równa się 1 wymiennemu filtrowi Dafi? Nawadniając organizm filtrowaną wodą wnosimy dobroczynny wkład w środowisko. W plastiku, a więc i w plastikowych butelkach znajdują się szkodliwe ftalany i fenole jak np. biosfenol A. Biosfenol A wpływa szkodliwie na gospodarkę hormonalną oraz na płodność. Kolejnym argumentem jest smak. Woda z filtrów Dafi jest po prostu przepyszna!

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok